top of page

BASIN DÜNYASININ DİKKATİNE!

"Love Machine -  10th Years Anniversary Album For Us"   BASIN BÜLTENİ

Album Cover_Final_3000x3000px_diji_v2.jpg

Yerel Sanatçıdan Dünya Müzikleri

Pandeminin herkes için hayatı eve sığdırmaya zorladığı günlerde koronavirüse inat yeteneklerini dünya ölçeğine taşıyan yerel sanatçı Taylan Viraca salgın yasaklarına denk gelen evliliğinin 10. yıl dönümünü tüm dijital müzik platformlarında bir elektronik dans albümü yayınlayarak kutladı.

Dubstep tarzı hareketli elektronik dans müziklerinin yer aldığı “Love Machine – 10th Years Anniversary Album For Us” adlı albümü Spotify, Deezer, Apple Müzik / iTunes, YouTubeMusic ve diğer dijital müzik platformlarında yer alan sanatçı Taylan Viraca, albümdeki üç parçayı ise eşine, kızına ve oğluna adadı.  
Sanatçı, albümün ortaya çıkış süreci ile ilgili olarak, “Çocukların motivasyonu bizim için çok önemli. Pandemi döneminde onları evde tutmak en az sürecin kendisi kadar zor. Arkadaşlarından ayrı kalmaları ise başlı başına bir travma. Bu süreçte sevgili eşim Arzu Pınar ile birlikte çocukların motivasyonu için müziğin önemini fark ettik. Kızımız Nükte Nas zaten küçük yaştan beri piyano çalıyor ve halen Süleymanpaşa Belediyesi’nin konservatuvarına devam ediyor. Pandemi dönemindeki koşullarda evlere kapanmışken çocukların enerjilerini harcamalarını sağlamak için kendimizden bir şeyler yapmak istiyorduk. Müzikle ilgili ben de zaten kendimi zenginleştirmeye karar vermiştim. Çünkü salgın tehlikesi ve evlerde kapalı kalmak insanı yıpratıyor. Müzik ise duygusal zekâyı geliştiriyor. Bu kısıtlı sürece denk gelen 10. evlilik yıldönümümüzü kutlamak için farklı ne yapabilirim diye düşünürken bu parçalar şekillendi ve “Love Machine – 10th Years Anniversary Album For Us” albümü ortaya çıktı. İnternet sayesinde günümüzde olanaklar çok geniş. Bu imkânı değerlendirip albümü dijital müzik platformlarında yayınlamaya karar verdik. Kendi prodüktörüm yine kendim oldum. Cidden heyecan verici ve zenginleştirici bir deneyim oldu” dedi.
Sanatçının küçük oğlu Taylan Uzay, kendisi için yapılan “Space Bro” adlı parçanın da yer aldığı albüm için “En güzel şarkılar” diyor. “Dream Dance” adlı parça ise sanatçının bu yıl ilkokul 4. sınıfa geçen kızı Nükte Nas’a adanmış. “Plug Perfect” adlı parça ise sanatçının 10. evlilik yıldönümünü kutladığı eşi için.
Dans dışında Motivasyon Müziği, Antrenman Müziği, Fitness Müziği, Jimnastik Müziği ve Spor Salonu Müziği konseptlerinde yer alan albüm enerjisi ile hem spor yaparken, hem de çalışırken dinlenebilir. Albümde iki de slow parça yer alıyor. “Xeno” yabancılaştırılmaya, ötekileştirilmeye ve yalnızlığa itilmeye dikkat çekerken, “Sky Since Scythians” ise İskitlere atıf yaparak geniş bir coğrafyada insanlık olarak bizi birleştiren geçmişe ve yitirdiklerimize vurgu yapıyor.
10 yıl için 10 ayrı parçanın yer aldığı albümün video klipleri ise YouTube’da #motivationmusic #workoutmusic #gymmusic #fitnessmusic #carmusic hashtagları altında izleyicilerin beğenilerine sunulmuş durumda.

Keyboard and Mouse

Müzik Prodüksiyonu,

Görsel Tasarım ve Metin Yazarlığı alanlarındaki diğer çalışmalarım hakkında merak ettiklerinizi çok yakında burada sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

bottom of page